Spin Olta Makineleri

Spin avı diye tabir edilen halk dilinde de at-çek avı dediğimiz balık avı yöntemidir. Bu tür balık avında kullanılması gereken de doğal olarak spin olta makinesidir.
Spin avı sürekli efor gerektirdiğinden dolayı balıkçıları yorar, bunu en aza indirmenin yolu da alacağınız olta ekipmanlarının hafif ve kaliteli olmasıdır. Spin olta makinesinde dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlar makinenin hafif olması ve makine dişlilerinde olan sürtünmenin en az seviyelerde olmasıdır. Olta kamışından kullandığınız suni olta yemine kadar seçtiğiniz ekipmanı çok iyi incelemelisiniz. Birkaç örnek verecek olursak; Turna, levrek ya da lüfer tarzı balıkları avlamak istiyorsanız spin olta makarasının boyu 25-40 arası, alabalık için ise 10-25 aralığında olta makineleri seçmeniz uygun olacaktır.
Olta makinesinin önden ya da arkadan kalama olması ise tamamen balıkçının kullanım kolaylığı ve alışkanlığına bağımlı bir unsur olup her iki şekilde de birbirinin aynı özelliğindedir.
Sitemizde bütçenize en uygun olan spin olta makinası çeşitlerini aradığınız tüm markalarda bulabilir ve bu zevkli balık avına hemen başlayabilirsiniz. avistanbul.com.tr her zaman amatör balıkçıların tüm balık avı malzemesi ihtiyaçlarını en uygun fiyatlara sunmaya devam edecektir. 
Bu site, IdeaSoft® - Akıllı E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.