Sazan İğneleri

Modern sazan avında kullanılacak olan sazan iğnesinin en önemli unsuru ve şamandıralı oltalarda kullanılacak olan iğnelerden farkı şöyledir; sazan yeminin iğneye saç denilen çok ince bir iple bağlanmasıdır. Biraz klasik bir açıklama olsa da sazan iğnesinin en vazgeçilmez ve önemli özelliği, güvenilir, sağlam ve sivri olmasıdır. Sazan avlarken balık vurduğunda iğne yalnızca kurşun ağırlığı nedeniyle balığın dudağında kalmaktadır. Buna ilaveten sizin duruma müdahale etmeniz gerekmemektedir. Diğer balıkların avlanmasında ise sizin kontrolünüz mutlaka gerekir.

İğnenin güvenilir ve sağlam olması durumunda ise iğneye bir zarar gelmez, bunu nehirlerde balık avlayan ve iri sazanla karşılaşmış balıkçılar anlayacaktır.

Sazan iğnesinin diğer özelliklerinde ise gövde kalınlığı, rengi, büyüklüğü ve avlanma durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Oltanın en önemli parçası olan iğne avlanılacak olan suya ve şartlarına göre değişkenlik göstermektedir.

Siz de sazan avlamak için iğne ve sazan avcılığı için diğer materyalleri almak istiyorsanız mutlaka avistanbul.com.tr adresini ziyaret ederek sazan avı için özel hazırlanmış kategorimizden binlerce ürün çeşidini en ucuz fiyat ve bütçenize uygun ödeme seçenekleriyle satın alabilirsiniz. Rastgele…

 


Bu site, IdeaSoft® - Akıllı E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.