Germe Ağlar

Germe Ağlar iki türden oluşur bunlar fanyalı ve fanyasız ağdır. Fanyasız ağlar tek katlı olur ve su rezervuarının derinliğine göre 2-20 metre ve 50-300 metre uzunluğunda olurlar. Kurşun yaka kısmı ağır olduğu için dibe oturur mantar kısmı ise hafif olduğu için su üzerinde durur ve bu sayede ağ suda gergin bir şekilde durur. Torun göz açıklığı avlanmak istenen balığın türüne göre 20-90 mm aralığında değişir. Ağa yaklaşan balık karşı tarafa geçmek isterken tora çarpar ve solungaçlarından ağa takılır. Fanyasız germe ağlar genelde sudak, yayın ve turna balıklarını avlamak için kullanılır.
Fanyalı germe ağlar ise tıpkı fanyasız germe gibi bir mantar yaka, bir kurşun yaka ve aralarındaki tordan oluşur. Fanyalı ağlarda ekstradan ağın her iki tarafına ya da sadece bir tarafına geçirilmiş fanyadan yapılma daha geniş gözlü bir ağ daha bulunmaktadır. Prensip olarak yine fanyasız ağlardaki gibi balık yakalama süreci işler. Fanyalı germe ağlar fanyasız germe ağlara göre av verimi açısından daha iyidir.
Siz de ihtiyacınız olan germe ağ çeşitlerini en ucuz fiyat ve çok çeşit ile bütçenize uygun ödeme seçeneklerinden faydalanarak avistanbul.com.tr adresinden güvenle temin edebilirsiniz.

Bu site, IdeaSoft® - Akıllı E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.