Balık Avı Ekipmanları 

Balık avlamak aslında herkes tarafından kolay görülen ancak göründüğü kadar kolay olmayan işin içine girildiğinde ne kadar zor olduğu ve detaylı olduğu ancak bu zorluklar karşısında başarılı olunca insana zevk veren güzel bir meditasyon görevi görür.
Balık avlamanın insanı rahatlattığı bilinir. Ancak bu yeni başlayanlar için ilk başta stres sinir olarak görülür. Ancak balık tutmayı öğrendikçe bu giderek rahatlamaya dönecektir. Bu sebeple bu hobiden kolay vazgeçmeyerek ileride yaşayacağımız balık avlama hissinden vazgeçmemiş olacağız. Yeni başlayan balıkçılara tavsiyemiz kesinlikle ilk başta yaşadığınız başarısızlıkları görmezden gelmeniz ve doğru ekipmanla doğru balık avlama yöntemlerini araştırmanız olacaktır.
Balık avı için gerekli malzemeler çok farklı seçeneklerde olduğundan balık avından anlayan balık malzemeleri hakkında bilgili ve tecrübeli kişilerden bilgi alınarak satın alınıp kullanılmasını gerekir.
Balık avlarında kullanılan olta misinaları kalın ve ince çeşitleri vardır. Doğal olarak kalın misinalar ile büyük balıkları ince misinalar ile küçük balıkları avlamak için kullanılır.
Balık avı malzemeleri içinde balığı avınıza düşürmek için suni yem ve doğal yemlere ihtiyacınız vardır. Suni yemler ile doğal olanları arasındaki fark suni olanlar tatsız tuzsuzdurlar şeklen kendilerine balıkları çekerler.
Rengârenk ve solucan ayrıca balık şekilli olması balıkların ilgisini hemen kendi üzerine çekmektedir. Balık suni yemin albenisine kapılıp yemeye çalıştığı için tuzağa düşer.
Doğal yemlerin ise kokusu ve tadı ile balık kanar. Ama dikkat edilmesi gereken bir durum vardır ki avlanacak olan balığın boyutu ile yemin boyutu iyi ayarlanmalıdır.Suya atıldığında yem çok daha büyük gözüktüğü için balık çok büyük olursa yanına yanaşmaz çok küçük olura görmez orta büyüklükte olması idealdir.
Doğru şekilde kullandığınız balık avı malzemeleri ile balık avınızın kusursuz ve keyifli hale geleceğinden emin olabilirsiniz. Balık avı malzemelerini doğru seçmek yeni başlayan balıkçılar için oldukça zor ve bu kadar çok çeşidin olması da gereksiz bir olgu olduğu düşünülebilir fakat durum çok farklıdır. Olta makineleri ve olta kamışları kendi arasında da sınıflara ve farklı özelliklere göre birbirinden ayrılır. Kıyıdan at-çek diye tabir edilen spin olta kamışı yapısal olarak avcıya kolaylık sağlamak için tasarlanmıştır. Surf olta kamışı ise daha açığa atış yapmanız için özel tasarlanmış olta kamışlarıdır. Olta makineleri de aynı şekilde hassasiyet, misina sarım kapasitesi, ağırlık gibi ana gruplar ve sonrasında yine spin olta makineleri, surf olta makineleri, fly olta makineleri, jig olta makineleri gibi sınıflara ayrılmaktadır.

Yeni başlayanlar ve yıllarını bu güzel hobiye vermiş olan tüm amatör balıkçılarımızın aradığı balık avı ekipmanları Türkiye'nin lider olta malzemeleri ve outdoor ekipmanları satıcısı avistanbul.com.tr adresinde sizleri bekliyor. Aradığınız tüm markaları bir araya getirerek sizi zahmetten kurtarıyor ve yüzlerce markanın on binlerce ürününü en ucuz fiyatlarla sizlerin beğenisine sunuyoruz. Satışını yaptığımız başlıca markalar ; Shimano, Daiwa, Okuma, Kudos, Balzer, Remixon, Port Fish, Willy, Grauvell, Vortex, Albastar, Captain, Eurofish, D.A.M, SPRO, Mitchell, PENN, Owner, Gamakatsu, Hayabusa, Maruto, Nippon, Yamashita, Maria, Tubertini, Korda, Fox, Erma, Rapala, Ima, Berkley, Mustad, Banax, Ragot, Shakespeare, Abu Garcia, Krokodil, Sebile, Energofish ve daha yüzlerce marka sizleri bekliyor. Bütçenize en uygun fiyatlarla ve uzman kadromuzla her zaman hizmetinizde olduğumuzu bilmenizi isteriz, yapacağınız ilk iş derin bir nefes almak www.avistanbul.com.tr adresine giriş yapmak kendinizi doğada bulacaksınız, haydi rastgele...64,61 TL Kdv Dahil
49,10 TL Kdv Dahil
61,38 TL Kdv Dahil
27,46 TL Kdv Dahil
Bu site, IdeaSoft® - Akıllı E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.